Power Plate

Power Plate vücudun kendi titreşimine uygun vücut dengesini koruyan bir uygulamadır. Vibrasyon, istem dışı dahil tüm kas gruplarına 2 milim sağ sol 2 milim yukarı aşağı diagonel bir açıyla nüfus eder. Birebir eğitmen eşliğinde istenilen bölgeye özel Power Plate hareketleri ile çalışılır.

Medyadan da takip ettiğinizde Dünyada ve Türkiye’de birçok ünlünün vücudunu korumak için Power Plate’i tercih ettiğini de görürsünüz. Ayrıca dünyaca ünlü spor kulüpleri profesyonel sporcularının antrenmanlarında Power Plate’den destek almaktadır. Power Plate tüm vücut kas geliştirmede kullanıldığı gibi bölge odaklı da çalışılabilir. Şehirli, çalışan herkesin bildiği gibi spor salonlarında uzun saatler geçirmek artık pek mümkün olmuyor. Power Plate haftada 3 gün, 15 dakika sloganıyla kısa zamanda, sıkılmadan, zamanı doğru kullanarak ciddi kalori kayıplarıyla sporu eğlenceli hale getirmenizi sağlamaktadır. Madonnanın 2 gün önceki Super Bowl şovunda yaşına rağmen vücudunun ne kadar fit olduğunu hepimiz gördük. Madonnanın bir Power Plate bağımlısı olduğunu biliyor muydunuz?

Power Plate, özellikle selülit ve kilolara karşıda savaş açıyor. Sırrı ise güçlü vibrasyon etkisinde saklı… Tüm vücuda uyguladığı vibrasyonla insan vücudu üzerindeki yer çekimi kuvvetini yaklaşık 6 misli artırıyor ve kasları derinlemesine, hızlı ve düzenli olarak çalıştırıyor.

Ürettiği fiziksel vibrasyon, kaslara enerji olarak transfer ediliyor, kaslarda birbirini takip eden kasılma ve gevşemelere neden oluyor. Kaslarda oluşan bu dizi hareketler, tendonların da gerilmesini sağlıyor. Bu kasılma, ‘derin kas’ olarak nitelenen karın içi kasların, omuriliği çevreleyen kasların, hatta yüz kaslarının bile gerilmesini ve etkin olarak uyarılmasını sağlıyor. Böylece vücut kasları belirlenmiş bir disiplin içinde çalışıyor ve gelişiyor.

Birkaç Power Plate hareketine göz atmak bugüne kadar bu mucizeyle tanışmayanlar için iyi bir bilgi aktarımı olacaktır. Power Plate Hareketleri yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Chris Güzellik Salonu

Kendinize biraz zaman ayırın ! Sizleri Chris Güzellik Salonumuza bekliyoruz. Güzelliğiniz bize emanet !.

Sosyal Medya Paylaşım:

İletişim Bilgileri

Chris Güzellik Merkezi - ÜMRANİYE MERKEZ
info(@)chrisguzelliksalonu.com
+90 216 443 1135
Alemdağ Cad. No:62 Kat:2 Ümraniye / İSTANBUL
Chris Güzellik Merkezi - ESENLER ŞUBE
esenler(@)chrisguzelliksalonu.com
+90 212 611 1100
Nine Hatun Mahallesi Davutpaşa Cad. No 40 Daire 1 Esenler / İSTANBUL